Oslava 149. narozenin velmistra Lam Saiwinga

1. dne 10. měsíce čínského lunárního kalendáře uplynulo 149. od narození jednoho z nejvýznamějších mistrů jihočínských bojových umění, velmistra Lam Saiwinga 林世榮 (1860-1943), strýce, adoptivního otce a učitele současného patriarchy Hung kyun rodiny Lam 林家洪拳, velmistra Lam Jou 林祖 (1910).

Při této příležitosti uspořádalo občanské sdružení ČBU.cz ve spolupráci s českou školou Lam Ga Hung Kyun a dalšími školami čínských bojových umění na velmistrovu počest dne 22. listopadu 2009 slavnostní připomenutí tohoto výročí. Exhibice byla vyvrcholením víkendového programu seminářů a přednášek, celá akce byla zároveň i přípravou na velkou mezinárodní oslavu 150. výročí, kterou chystáme na listopad příštího roku.

K vidění buly základní techniky, metody posilování a otloukání, sestavy technik, sparringové sestavy, aplikační drily, praktická sebeobrana, tradiční čínské zbraně (tyč, šavle, kopí, bič... ) i volný boj, v podání 8 škol z ČR a SR.

Exhibice byla moderovaná a odborně komentovaná, po skončení celé akce měli diváci možnost zajít za jednotlivými účastníky a dozvědět se o čínských bojových umění něco více.

Památku velmistra Lam Saiwinga 林世榮si připomněly všechny Hung kyun 洪拳 školy po celém světě; co se týče akce naší, jednalo se doposavad o největší exhibici čínských bojových umění, která se u nás kdy konala. Již teď jsme dostali řadu blahopřejných  dopisů a e-mailů z Asie (Hongkongu, Malajsie... ), USA i řady zemí Evropy (Německo, Nizozemí, Itálie... ) a příslib účasti na příští rok. Velkou mezinárodní akci (tj. 150. výročí.) spojenou se sérií seminářů a přednášek za účasti světově proslulých mistrů chystáme na listopad příštího roku.

Program:

Slavnostní ceremonie a poklona před oltářem Laim Saiwinga jung si
Cross-training semináře (cca. 1 hodinu a více každý seminář)

 • Pavel Adámek sifu (Hung Kyun): Cvičení na lapách - útočné kombinace; porazy v Hung Kyun
 • Ján Hrankay sifu (Hung Kyun): Sei ping ma/ji ng ma: Práce nohou a těla, přetáčení a generace síly
 • Luděk Šulda sifu (Hung Kyun): Tradiční metody posilování a strečinku
 • Ivan Rzounek sifu (Wing Chun): Chi sau ("lepivé ruce") - "vezmi/využij, přeruš, zaútoč"
 • Jan Novák sifu (Wing Chun): Wing Cheun saan da
 • Lukáš Slavíček (Wing Chun, Choi Lei Fat): Generování síly v Choi Lei Fat
 • Pavel Macek sifu (Hung Kyun): Základní koncepty nácviku aplikačních drilů LGHK ...

Přednášky (cca. 0,5 hodiny a více každá přednáška)

 • Pavel Adámek sifu: Qi v lidskem organismu; ukázka hlasového zdravotního qigong ve vztahu k vnitřním orgánům
 • Jan Novák sifu: Praktická sebeobrana v tradičních jihočinských stylech gungfu
 • Pavel Macek sifu: Curriculum Lam Ga Hung Kyun

Diskuse

 • Pravidla fullkontaktního boje v tradičních čínských bojových uměních
 • Celá akce probíhá za mediální podpory a spolupráce serverů bojovaumeni.cz a hungkyun.com

Za organizátory a účastníky:

ČBU o.s., Pavel Macek shifu (Lin jia Hong quan 林家洪拳), George Hušek shifu ("tygří spáry 虎爪派, Hong quan 洪拳, tanglang quan 螳螂拳, taijiquan 太極拳), Ivan Rzounek shifu (Guangzhou Yongchun quan 廣州詠春拳), Pavel Adámek shifu (Hong quan 洪拳), Luděka Šulda shifu (Hong quan 洪拳), Ján Hrankay shifu (Hong quan洪拳), Michal Žežulík (xingyi quan 形意拳), Mirek Krutina (Wudang 武當).

7-lsw2009.jpg Lam Saiwing day 5-2009_11_metro.gif